Ile zarobię na sprzedaży używanych podręczników? Wskazówki

Ile można zarobić na oddawaniu używanych podręczników do antykwariatu?

Wraz z zaczynającymi się wakacjami warto pomyśleć o tym, jak podreperować nieco domowy budżet i zdobyć dodatkowe środki na letnie wojaże, wyjście do kina lub wyprawkę szkolną na kolejny rok. Wbrew pozorom jest to prostsze, niż myślisz. Każdy uczeń posiada sporo książek używanych, ale w dobrym stanie, które z powodzeniem można sprzedać. Najłatwiej zrobić to za pośrednictwem antykwariatu internetowego. Dlaczego warto i na ile opłacalne jest to przedsięwzięcie? Kilka wskazówek na ten temat w dalszej części naszego wpisu.

Sprzedawaj używane podręczniki i zarabiaj

Każdego roku szkolnego uczniowie korzystają z co najmniej kilku różnych podręczników. Po ukończeniu danego poziomu edukacji stają się one właściwie bezużyteczne i najczęściej zalegają na półkach, w pudełkach czy na strychu. Tymczasem można na nich zarobić i to całkiem nieźle.

Ceny w skupach używanych podręczników bywają różne. Wiele zależy nie tylko od miejsca, w którym zamierzamy przeprowadzić transakcję, ale również od rodzaju i stanu książki. Oczywiście w im lepszym jest ona stanie, tym więcej można zarobić. Nasz antykwariat skupuje zdecydowaną większość tytułów szkolnych i akademickich, w tym podręczniki ogólne (np. do języka polskiego, chemii, fizyki, biologii itd.), do przedmiotów zawodowych czy do nauki języków obcych.

Osoba sprzedająca podręczniki w naszym antykwariacie online zawsze otrzymuje rzetelnie przygotowaną propozycję cen. Zabiegamy o to, aby zapewniane przez nas ceny były atrakcyjne i satysfakcjonujące dla obu stron. Co więcej, przy sprzedawanych minimum 3 podręcznikach to my ponosimy koszty wysyłki. Dopiero po akceptacji przesłanej przez nas propozycji wyceny, finalizujemy transakcję. Po dostarczeniu do nas przesyłki i wstępnej weryfikacji niezwłocznie przesyłamy pieniądze na wskazane konto bankowe.

Jak sprzedać używane podręczniki szkolne?

Internetowa sprzedaż używanych podręczników przebiega sprawnie i prosto. W pierwszym kroku trzeba wypełnić formularz kontaktowy na naszej stronie, podając informacje o książkach (np. zdjęcie frontowej strony lub kody ISBN). Po przesłaniu formularza z niezbędnymi danymi przygotujemy wycenę. Po jej akceptacji jedynym zadaniem sprzedającego będzie wysyłka podręczników za pośrednictwem kuriera lub poprzez paczkomat InPost. Kiedy przesyłka do nas dotrze, dokonamy przelewu ustalonej kwoty na wskazany wcześniej numer bankowy.

Zachęcamy do sprzedaży używanych podręczników w naszym antykwariacie internetowym.