W jaki sposób sprzedać używane podręczniki przez internet?

Jak wygląda procedura sprzedaży używanych podręczników przez internet?

Skup podręczników online to doskonała alternatywa wobec stacjonarnych antykwariatów – książki można oddać na skup bez wychodzenia z domu. Przyjmowane są podręczniki do przedmiotów akademickich, zawodowych i ogólnych oraz do nauki języka obcego, które wykorzystuje się do realizacji podstawy programowej.

Sprzedaż używanych podręczników przez internet krok po kroku

Aby sprzedać książki do internetowego antykwariatu, wystarczy uzupełnić krótki formularz kontaktowy, który stanowi podstawę do wyceny posiadanych egzemplarzy. Do formularza należy dołączyć zdjęcia podręczników lub wpisać w odpowiednim miejscu tytuły książek wraz z ich kodami ISBN. Wycena jest wysyłana na adres mailowy. Po zaakceptowaniu warunków transakcji należy wybrać preferowaną formę wysyłki – kurier może zjawić się pod wskazanym adresem w dogodnym terminie, a przy minimum 3 podręcznikach koszty przesyłki ponosi antykwariat. List przewozowy przesyłany jest na maila – wystarczy go wydrukować i nakleić na przesyłkę. Płatności za podręczniki realizowane są przelewem bankowym po dotarciu podręczników na skup i sprawdzeniu zawartości paczki.

Dlaczego warto sprzedawać podręczniki przez internet?

Obecnie coraz więcej antykwariatów poszerza swoje usługi o skup podręczników używanych online, co wynika z rosnącego znaczenia handlu internetowego. Jest to wygodne rozwiązanie przede wszystkim dla użytkowników – podręczniki można sprzedać bez wychodzenia z domu i błądzenia po mieście w poszukiwaniu antykwariatu, który będzie zainteresowany odkupieniem posiadanych egzemplarzy. Z kolei dla skupu handel internetowy oznacza możliwość dotarcia do większej liczby osób, a zatem antykwariat internetowy jest w stanie skupić i sprzedać więcej podręczników niż punkt stacjonarny.