Jakie czynniki wpływają na wycenę książek oddawanych do skupu?

Od czego zależy wycena książek oddawanych do skupu?

Nasz antykwariat cieszy się zaufaniem wielu Klientów nie tylko ze względu na bardzo sprawną i łatwą możliwość sprzedaży książek, ale również za sprawą atrakcyjnych propozycji wyceny. Chociaż staramy się możliwie jak najszybciej odpowiedzieć na przesyłane do nas formularze, to jednak każdą wycenę przygotowujemy skrupulatnie, uwzględniając przy tym kilka najważniejszych czynników. Przekonaj się, co brane jest wówczas pod uwagę.

Jakie czynniki wpływają na wycenę używanych książek?

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na wartość książki jest jej jakość. Oczywiście im bardziej zadbana, tym lepiej. To właśnie z tego powodu prosimy wszystkich Sprzedających o wykonanie zdjęcia frontowej strony danej pozycji. W zależności od rodzaju książki pod uwagę brana jest też częstość występowania danej pozycji na rynku antykwarycznym (zależy to od ilości nakładów danego tytułu), rok wydania, rodzaj oprawy, a także kompletność książki (wszelkie braki i uszczerbki, jak np. rozdarcia, ubytki oprawy, ślady zawilgocenia, podkreślenia itp., mogą wpływać na wycenę).

Specjalizujemy się w skupie podręczników używanych, dlatego też szczególnie ważne są dla nas te tytuły, które są najbardziej poszukiwane na rynku. Można u nas sprzedać praktycznie każdy podręcznik szkolny na wszystkich poziomach kształcenia. Skupujemy podręczniki do szkół średnich i branżowych, zawodowych, a także na studia licencjackie, inżynierskie i magisterskie. Chętnie przyjmujemy też wszelkiego rodzaju podręczniki i repetytoria do nauki języków obcych. Jako jeden z nielicznych antykwariatów online skupujemy tzw. ćwiczeniówki do różnych przedmiotów (ogólnych, językowych i zawodowych), a nawet katechizmy ze szkół podstawowych.

U nas zawsze możesz liczyć nie tylko na rzetelnie przygotowaną wycenę, ale również miłą obsługę. Wszystkie przesłane do nas formularze analizujemy możliwie jak najszybciej, a proces sprzedaży przebiega sprawnie i łatwo — bez wychodzenia z domu. Zapraszamy do sprzedaży podręczników w naszym antykwariacie online.